Νικητής των Βραβείων Study UK Alumni Awards 2022 o απόφοιτος του ΟΠΑ Παναγιώτης Κυριακόπουλος

Ο απόφοιτος του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Παναγιώτης Κυριακόπουλος κέρδισε το Βραβείο Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας στα φετινά βραβεία Study UK Alumni Awards 2022 που πραγματοποιήθηκαν σε τελετή στην Κατοικία του Βρετανού Πρέσβη. Οικοδεσπότες της βραδιάς ήταν ο Βρετανός Πρέσβης κ. Matthew Lodge και η Διευθύντρια του Βρετανικού Συμβουλίου Ελλάδας Αναστασία Ανδρίτσου. Ο Παναγιώτης είναι κορυφαίος ειδικός στα τεχνολογικά πάρκα διεθνώς σε μια σειρά από ερευνητικές δραστηριότητες που βοηθούν επιχειρηματίες σε διαφορετικά στάδια τους να διεθνοποιηθούν. Η έρευνα του Παναγιώτη ήταν καθοριστική στη δημιουργία επιχειρηματικών οικοσυστημάτων στον τομέα των τεχνολογικών πάρκων τα οποία ενδυναμώνουν τη δικτύωση και την καινοτομία.