Εθελοντική Αιμοδοσία 26 & 27 Μαΐου 2021 | «Σε ένα τέταρτο, χαρίζεις δώρο υπέρτατο!»

Εθελοντική Αιμοδοσία 26 & 27 Μαΐου 2021, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ΟΠΑ

Αθήνα, 19 Μαΐου 2021

Εθελοντική Αιμοδοσία 26 & 27 Μαΐου 2021

« Σε ένα τέταρτο, χαρίζεις δώρο υπέρτατο! »

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, ανταποκρινόμενο στις αυξημένες ανάγκες του Εθνικού Συστήματος Υγείας για διατήρηση των αποθεμάτων αίματος στη χώρα μας, διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία στις 26 & 27 Μαΐου 2021

Τις κρίσιμες αυτές στιγμές, το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικής Προσφοράς, ενώνει τις δυνάμεις του με το Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών «Παναγιώτου & Αγλαΐας Κυριακού» και συνεχίζει να προσφέρει μέσω των εθελοντών αιμοδοτών της κοινότητάς του, το δώρο ζωής προς τους συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη.

Στο πλαίσιο αυτό, καλούμε όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας του ΟΠΑ, να στηρίξουν την 57η δράση εθελοντικής αιμοδοσίας, ως πράξη ευθύνης, κοινωνικής συνείδησης και αλληλεγγύης.

Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Αμφιθεάτρου Αντωνιάδου (κεντρικό κτήριο ΟΠΑ, πτέρυγα Αντωνιάδου, 1ος όροφος) από κινητή μονάδα αιμοληψίας του Νοσοκομείου κατά τις ώρες 11:00 έως 17:00.

Συστήνεται στους αιμοδότες να έχουν τυπώσει και συμπληρώσει το «Ερωτηματολόγιο Εθελοντή Αιμοδότη» πριν την επίσκεψή τους στο σημείο αιμοδοσίας.

Για την καλύτερη και ασφαλέστερη εξυπηρέτηση των αιμοδοτών, οι αιμοληψίες θα προγραμματιστούν με ραντεβού έως 21 Μαΐου 2021, στο τηλέφωνο 210 8203216 κυρία Α. Αργυροπούλου.

Για πληροφορίες επισυνάπτεται ενημερωτικό υλικό :

ΑΦΙΣΑ ΑΙΜΟΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ COVID -19

ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΑΙΜΟΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ COVID – 19