Επιτυχής ολοκλήρωση της εκδήλωσης «Ημέρες Καριέρας ΟΠΑ 2019»

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι εργασίες της εκδήλωσης «Ημέρες Καριέρας ΟΠΑ 2019», που διοργάνωσε το Γραφείο Διασύνδεσης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στις 22 Μαΐου 2019, από τις 9:30 έως τις 17:00, στο Ζάππειο Μέγαρο.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν 73 μεγάλες ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις, ηγέτιδες στον κλάδο στον οποίο δραστηριοποιούνται, συναντώντας περισσότερους από 700 φοιτητές και αποφοίτους του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκε o Αναπληρωτής Πρύτανη Καθηγητής Δημήτριος Μπουραντώνης, καθώς και ο Επιστημονικός Υπεύθυνος της Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑ.ΣΤΑ), Καθηγητής Βλάσης Σταθακόπουλος, οι οποίοι συνομίλησαν με τους συμμετέχοντες, καθώς και με εκπροσώπους των εταιρειών, οι οποίοι μετέφεραν την άποψή τους για την άρτια οργάνωση της εκδήλωσης και τους διαβεβαίωσαν για την ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου επιστημονική κατάρτιση του ανθρώπινου δυναμικού που προέρχεται από το Πανεπιστήμιο.